Chór GOSPEL

Szanowni Państwo!

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lesznowoli powstaje nowy zespół muzyczny
- Chór Gospel. Zapraszamy chętnych do zapisów pod nr tel. 504 192 208.

Próby odbywać się będą we czwartki
w godz. 18.00-20.00
w siedzibie GOK w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6

Pierwsze zajęcia odbędą się 4 października o godz. 18.00.
Bez opłat.

Instruktorem artystycznym będzie
pani Aleksandra Puacz- Markowska.

Naszym głównym zamierzeniem będzie stylowe wykonawstwo muzyki z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej.  W  repertuarze chóru znajdzie się bogaty wybór kolęd różnych narodów i epok, fragmenty ze znanych musicali, m.in. "Skrzypek na dachu", "West side story", pieśni folklorystyczne i muzyka etniczna różnych narodów i epok, w tym religijne pieśni Murzynów amerykańskich: negro spirituals i gospels, współczesne opracowania znanych standardów muzyki rozrywkowej, muzyka filmowa. W przyszłości zamierzamy też zrealizować cykl pn "Od Anonima do Grosika", w którym zamierzamy wykonać dawne pieśni sakralne i ludowe, wzbogacone o kompozycje współczesnych kompozytorów chóralnych polskich i obcych.

Zamierzamy brać aktywny udział w życiu kulturalnym Lesznowoli. uczestniczyć w festiwalach, przeglądach i innych imprezach chóralnych na terenie Gminy, Powiatu Piaseczyńskiego, także ogólnopolskich oraz brać udział w warsztatach wokalnych, celem doskonalenia warsztatu artystycznego i poszerzania naszej oferty programowej.

Przygotowanie muzyczne nie jest konieczne aczkolwiek mile widziane.

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Puacz- Markowska